yalancı portakal çayı

yalancı portakal çayı
Ürün Kodu: 0519
Stok Durumu: 5
KDV Dahil: 13,00TL
KDV Hariç: 13,00TL
Miktar:     ya da   A. Listeme Ekle
Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap
 
YALANCI PORTAKAL 

Genellikle süs olarak kullanılan yalancı portakal adeta şifa dağıtıyor. Salgıladığı süt özüyle birlikte ezilerek merhem yapılan yalancı portakal, diz kireçlenmesi ve eklem ağrılarına çok iyi geliyor. Yalancı portakal faydaları nelerdir?

Yalancı portakal meyvesinin gerçek adı ise "moraceae" Ülkemizde süs ve çit bitkisi olarak yetiştirilen yalancı portakal eklem ağrılarına deva olmasıyla bilinir. Peki yalancı portakal yenir mi?

Yorgunluktan, stresten, oturarak çalışmadan, spor yapmak nedeniyle oluşan eklem ağrılarına çok iyi gelen yalancı portakal yenir mi?

Yalancı portakalın, kireçlenme, diz ve eklem ağrılarına iyi geldiğini belirten aktarların verdiği bilgiye göre, ana vatanı Amerika olan bu meyve ezilerek merhem kıvamına getirilip ağrıyan bölgenin üzerine sürülüyor.

Yalancı portakal, kapalı tohumlar türünden familya olarak dutgiller cinsinden bir meyve türü olarak biliniyor. Koparıldığı veya kesildiği zaman süt görünümlü sıvı akıtan bu meyve, 10 - 15 santimetre çapında dış yüzeyi pütürlü ve yuvarlak görünümüyle portakala benziyor.

Yalancı portakal yenmemeli, tüketilmemelidir.

Ağrı, sızı, romatizma ve kireçlenme için bu meyve ezilip bağlanıyor. Meyvenin içi süt gibidir, kabuğuyla karıştırılırsa merhem kıvamını alır.

 

Eklem ağrısı olan kişiler, akşam sürüp sabah kalktıklarında faydası görülür.. Bu meyve genellikle sulak bölgelerde yetişir. Dikenli ağacı vardır, olgunlaştığı zaman ağaçtan dökülür. Bir kere kullanıldıktan sonra faydasını gören insanlar var. Fakat uzun süre kullanan kişiler de var.Yalancı portakal kabuğu ile yapıulan bitkisel karışılmlı çaylar ağrılar için içilebilir.

YALANCI PORTAKAL ÇAYI İÇİNDEKİLER:YALANCI PORTAKAL ÇAYIBAMYA TOHUMU,KUŞBURNU ÇEKİRDEĞİ,KIRK KİLT OTU,ÇINAR AĞACI YAPRAĞI VE ZEYTİN YAPRAĞI
 
KULLANMA TALİMATI:BİR FİNCANA ATIP SÜZEN POŞET KOYUPÜZERİNE KAYNAMIŞ SUYA EKLEYİN 5-7 DAKİKA DEMLEMEYE BIRAKIN.SICAK VEUA ILIK OLARAK İÇEBİLİRSİNİZ.
 
Uyarı bilgiler alıntı olup paylaşım amaçlıdır.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:



Ali Başçıl - Başçıl Bereket Baharat © 2020