dağ nanesi

dağ nanesi
Ürün Kodu: 0513
Stok Durumu: 1
KDV Dahil: 10,00TL
KDV Hariç: 10,00TL
Miktar:     ya da   A. Listeme Ekle
Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

Günlük hayatta mide ağrısı yaşayanlar bilirler, yaşam kalitenizin düşmesine sebep olan sizi kıvrandıran o mide ağrısının ne kadar kötü olduğunu. Midenin doğal çözümü yaban nanesinin faydalarını sizler için araştırdık.

Etrafımızdan çok kişiden duyduğumuz mide problemleri azımsanmayacak derecede çok yaşanmaktadır. Bu durumdan dolayı uzmanlar ilaç almadan tamamen doğal yollardan, sağlıklı bitkisel bir çözüm önerisinde bulunuyorlar. Yaban nanesi ve faydaları..

Mide şikayetlerinin yanında, iştahın açılmasına büyük fayda sağlayan, midede oluşan gazın yok olmasında yaban nanesi tercih edilmelidir. Sadece günümüzde değil geçmişte aktarlarda mide ilacı diyebileceğimiz şekilde konumlandırılmıştı yaban nanesi. Aktarlarda eski zamanlarda midevi amaç olarak aranırmış. Yani mide de oluşan ağrıların giderilmesine büyük fayda sağlayan yaban nanesi eskiden de bu derde deva olurmuş.

Ayrıca nanenin sakinleştirici özelliğinden de faydalanabilirsiniz onun yanında kalbi güçlendirme, vücutta oluşan spazmik ağrılara da çok iyi geldiğini söylüyor uzmanlar.

Yaban nanesini nasıl tüketmeliyiz?

1-2 tatlı kaşığı kuru yaban nanesi yaprağının üzerine 1 bardak kaynar su dökerek hazırlayabilirsiniz. 10-15 dakika demleyip günde üç kez içebilirsiniz. Yaban nanesi fazla tüketilmesi durumunda baş dönmesi ve göz kararması yapabilir.

Not: Gebelikte kesinlikle kullanılmamalıdır. Düşüğe sebebiyet verebilir. Böbrek hastalarının da kullanması önerilmez.

Birçok insanın mide ile ilgili problem yaşadığına dikkat çeken Dr. Coşkun, “İştah sorunu çekenler, gaz problemi olanlar ve mide ağrısı çekenlere yaban nanesi öneriyorum.

Yaban nanesi midede oluşan gazın giderilmesinde ve iştahın açılmasında etkin bir rol oynar mide de oluşan ağrıların da giderilmesinde etkili olan bitki bugün olduğu kadar eski dönemlerde de aktar dükkanlarında özellikle midevi amaçlar için aranırdı. Çünkü bileşiminde uçucu yağ, tanen ve acı madde vardır. Bu bitkinin bileşiminde bulunan etkenler mide sorunu yaşayanlar için oldukça etkilidir” diye konuştu.

 

Yaban nanesinin ayrıca erkeklerde güç artırma, kalbi güçlendirme, bedende oluşan spazmik ağrıları ve ruhsal endişeleri giderme gibi faydaları da bulunduğunu belirten Dr. Ömer Coşkun, “1-2 tatlı kaşığı kurutulmuş yaban nanesi yaprağı üzerine 1 bardak kaynar su dökülür.

10-15 dakika süreyle demlendirilir. Çay, günde üç kez içilebilir. Fazla tüketilirse göz kararması ve baş dönmesi yapar. Düşüğe neden olabileceği için gebelikte alınmamalıdır. Böbrek sorunu olanlar da yaban nanesi almaktan kaçınmalıdır” ifadelerini kullandı.

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Ali Başçıl - Başçıl Bereket Baharat © 2020