tesbih ağacı tohumu

tesbih ağacı tohumu
Ürün Kodu: 0210
Stok Durumu: 33
KDV Dahil: 20,00TL
KDV Hariç: 20,00TL
Miktar:     ya da   A. Listeme Ekle
Ürün Karşılaştır
0 yorum  0 yorum  |  Yorum Yap

250 Gramı 20 lira kabuklu hali yeni mahsül olup stolarımızda vardır.

PROSTAT HASTALIKLARI İÇİN KOCAKARI İLACI;ALLAH'IN İZNİYLE  ÇÖZÜM OLAN NOHUT BÜYÜKLÜĞÜNDE TOHUMDUR.GÜNDE 3 VEYA 5 ADET DIŞ KABUĞU KIRILARAK AÇ KARNINA ŞİFA NİYETİNE YENMELİDİR.ACIDIR FAZLA YENMEMELİDİR.K.MARAŞ YÖRELERİNDE YETİŞİR,DIŞ YEŞİL KABUKLU,FINDIK GİBİ SERT KABUKLU OLUP AMA FINDIKTAN KÜÇÜKTÜR.EYLÜL VE EKİM AYLARINDA YETİŞİR.PROSTAT KANSERİ OLANLARA BU TOHUM EN ETKİLİ BİTKİSEL TEDAVİ İÇİN ETKİLİDİR..BİZDEKİ BİLGİLER KULLANIP ŞİFA GÖREN PROSTAT HASTALRINDAN DUYMA GOCAGARI BİLGİLERİDİR.DOKTOR KONTROLÜNDE KULLANILMALIDIR.BALIK OTU OLARAKTA KULLANILIR.BALIKLARI UYUŞTURUCU ÖZELLİĞİ VARDIR.

Kullanılan Kısımları : Ağaç kabuğu,yaprağı, meyvesi


Kullanıldığı Yerler

Dahilen: Büyük teşbih ağacı kabuğu şahtere beraber kaynatılıp içilirse ciğerdeki balgamı söker. Yemişinden yenildiğinde öksürüğe iyi gelir, romatizmaya karşıda faydalıdır.Sabahları aç karnına meyvesinden 3 veya 5 adet çiğneyerek yendiğinde prostat hastalıklarına faydalıdır ama aşırı tüketilmemelidir.Paylaşımlar kocakarı bilgi leridir,Doktorkontrolünde kullanılmalıdır.


Haricen: Yaprağı yara iyi edici olarak kullanılır, yapraklar kaynatılır, bu su ile baş yıkanırsa saç çıkartır.

Yaprağı ve yemişi toz haline getirilir, gül yağı ile Macun yapılır, baştaki yaralara (Baş yıkanıp temizlendikten sonra) sürülürse yaraları geçirir, aynı zamanda saç çıkartır.

Kaynatılan suyu ile masaj yapıldığında siyatiğe iyi gelir, aynı su ile yıkandığında husye şişliklerini indirir, suyu cilde sürülürse haşaratı kaçırır.

Çiçeği koklanırsa baş ağrısını, beyindeki uyuşukluğu ve tutukluğu giderir.

Kabuksuz meyvesi balık tutma içinde kullanılır.
 

(KARI İLAÇLARI ZEHRİ ZEMİN) 


Arapçası: Ezderaht (Ezedralıt), Zenzelalıt, Şecere-i Hiirre 

Latincesl : Melia azadrachta 

Yetiştiği Yer ve Çeşitleri: Asıl vatanı Şiraz'dır, K.Maraş'ın yayla bölgelerinde ve de memleketimiz de birçok yerlerinde yetişir. 

Kullanılan Maddesi: Yaprağı, kabuğu, yemişi 

 

Yorum Yap

Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü           İyi

Doğrulama kodunu giriniz:Ali Bascil - Bereket Baharat © 2019